הצצה

החוקר לוינסון ווד

כילד, לוינסון ווד נהג להתחנן לאביו שילכו לטייל בגבעות. ״זה אף פעם לא הספיק לי״, אומר הסופר, צלם והחוקר, שמאז הלך לאורך הנילוס וביקר במקומות מהנידחים בעולם ברגל. ״לטייל ברגל כך היא הדרך הטובה ביותר לוותר על העכבות שלך ולפגוש אנשים שלא היית פוגש בדרך אחרת.״ פגשנו את השגריר של Clinique For Men, שמופיע בקמפיין #BehindTheFace, ולדבר איתנו על הצורך בלטייל - ועל האופן בו הוא מתאים את שגרת טיפוח העור שלו לסגנון חייו המלא בנסיעות.

Clinique For Men: Behind the Face with Levison Wood

הקריצה: כיצד אתה מגדיר חקר ארצות?
לוינסון ווד: זה עניין קשה להגדרה בימים אלה. יש לך מפות דיגיטליות, בהן אתה יכול לעשות זום פנימה בכל מקום בעולם. אבל זה לא באמת זה. אנחנו יודעים כיצד העולם נראה, מדובר באופן בו אנחנו חולקים את המסע יחד כדי לגלות יחד עם אנשים אחרים שאין להם בהכרח את האפשרות לבקר במקומות האלה בדרך אחרת. לא משנה כמה תשתמש בזום אין, יש דברים שלא תוכל לראות אם לא תיסע למקום ותראה בעצמך.

מה אתה כל כך אוהב בחקירת ארצות?
לוינסון ווד:
כבר לא מדובר בנעיצת דגלונים על מפה. זהו מסע של גילוי עבורי, אך יש לי היכולת לחלוק את המסע עם אנשים נוספים, כך שמדובר גם בלתת השראה לאחרים לקחת על עצמם יעדים ולכבוש אותם. בין אם מדובר בשימור, שינויי האקלים או קידום זכויותיהם של אנשים שנשכחו.

מה התמונה המושלמת עבורך?
לוינסון ווד: התמונה המושלם מצליחה לצלם את המהות של האדם, ומראה את העולם דרך העיניים שלו.

כשאתה מטייל האם שופטים אותך על בסיס המראה שלך?
לוינסון ווד: רשמים ראשוניים נחשבים להכול, אנשים מניחים ושופטים על בסיס המראה שלך כל הזמן. אני משתדל לפגוש אנשים בתנאים שלהם. זה אומר שאני מטייל ברגל, אני לא סוחב איתי דברים יקרים ומנסה לעשות מה שהאנשים המקומיים עושים בקהילות שלהם. זה מאפשר שיהיו לי אינטראקציות כנות ואותנטיות עם אנשים ולגלות את הסיפורים שלהם.

האם הייתה נקודה בחייך בה הבחנת שהפכת לגבר?
לוינסון ווד: כשהצטרפתי לצבא חוויתי את המעבר מילד לגבר בהחלט. נותנים לך המון אחריות. כשהפכתי לחייל המשרת באפגניסטן, זה היה עניין גדול עבורי. לבסוף, כשאתה פועל מתוך תשוקה, אהבה וכבוד יותר מאשר מתוך פחד, זה הופך אותך לגבר.

כיצד אתה מגדיר הצלחה אישית?
לוינסון ווד: כשאני מסתכל לאחור ורואה שהגעתי ליותר החלטות שלא נובעות מפחד, מאשר לפחד.

מה עושה אותך לאותנטי?
לוינסון ווד: אני עושה את מה שאני אוהב. אני עושה את מה שאני מלא תשוקה כלפיו - שיש לי את החופש לחקור את העולם ולקחת סיכונים.

מה אתה לוקח איתך בתיק כשאתה בנסיעות?
לוינסון ווד: אני יכול לקחת איתי רק מה שאני יכול לסחוב על הגב שלי, ואם אני צועד 25 ק״מ ביום, אני לא יכול לקחת הרבה. יש לי מים, סכין כיס, מצפן, תיק הישרדות ואת כל מה שיחזיק אותי בחיים מיום ליום. אבל, אני גם לוקח איתי את המותרות הקטנות של החיים: יש לי קרם הגנה עם SPF 21 כשאני חוצה את המדבר.

האם טיפוח עור חשוב לך?
לוינסון ווד: אני מבלה זמן רב בג׳ונגלים, יערות גשם, הרים ומדברים, ותמיד חשוף לאלמנטים שונים. אז אני דואג לעור שלי בעזרת מקדם הגנה ודואג לא להישרף מהשמש. דבר נוסף שאני עושה הוא להימנע מהתייבשות, ואז אני לא נראה כאילו הזדקנתי מוקדם מדי. קרם לחות כמו 5 O’Clock Shadow Treatment מצליח לרכך גם את מה שיש מתחת לשיער הפנים שלך.

שם הקמפיין הוא BehindTheFace#. מה אנשים נוטים לחשוב עליך מראש?
לוינסון ווד: אני חושב שאנשים מניחים שאני עושה קמפינג בגינה שלי באוהל ואוכל חרקים למחייתי. למעשה, יש לי חיים נורמליים כשאני בבית. גם אם זה רק לחודשים סופרים בשנה.

דיוקן: צ'אד גריפית' |  צילום: קיקה בסדה פרננדס | כתבה: דידי גלאק

לרכישה